Blog Hakkında

“Dünyayı Kurtarmak” deyince akla gelen şey herkes için aynıymış gibi gözükür ama aslında herkesin ‘ideal dünya vizyonu’ subjektiftir. Biraz düşünün, en sağcısından en solcusuna, herkes dünya ile ilgili fikirler beyan ederken, gerçekten dünyayı ‘kurtarmak’ isterken de birbiriyle çelişiyorsa, ki binlerce yıldır böyle gelmiş bence, mesele ‘kurtarmak’ değil, mesele ‘dünya’.

‘Dünya’dan ne algılıyorsak, ne anlıyorsak, ‘kurtarmak’ da ona göre şekillenir.

Ben dünyayı kafamızın içindeki sembolik evrenin yarattığını düşünüyorum, dolayısıyla kafamızın içi ne kadar sağlıklı olursa dünyanın da ancak o kadar sağlıklı olabileceğine inanıyorum.

Dünyayı kurtarmak, bence, dünyaya hizmet etmektir. Ben de en iyi olduğum konuyu, düşünmeyi işe koşarak kendi paramı bu şekilde kazanmak istiyorum. “Kafa açarak”.

Nihai fikri söylemekten, kimseye ne yapacağını söylemekten keyif almıyorum. Fikir değil,  tespit, analiz, gözlem yaparak ‘gerçeğe’ ulaşma yolunda katkı sağlamak istiyorum. Çünkü gerçeği, gerçek olmayı, gerçeği aramayı, anlamayı, kullanmayı, çok seviyorum ve birinci planda tutuyorum.

İşte. Söyledim…

Dünya ne kadar gerçek olursa, o kadar kurtulmuş olur.